Waterfront appartment building Odense Denmark.

'פורטל בית משותף' וה'המוקד לדייר' – המדיה המובילה והגדולה בישראל בסיוע לוועדי הבתים מביאה סטנדרט חדש לתחום שיפוצי הבניינים בארץ. אם אתם מרגישים שהבניין שלכם זקוק לשינוי או חידוש, או גם שיקום תחזוקתי, אנחנו הכתובת הנכונה. אחרי עשר שנים של פעילות מול הבניינים המשותפים ו-ועדי הבתים אנחנו בהחלט מבינים הרבה יותר טוב את הרגישות והצרכים ויש לנו את היכולת להעניק לכם את הפתרונות באופן האחראי והמקצועי ביותר!

למידע נוסף על הפעילות שלנו וקבלת שיחת יעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות לחצו פה – שיפוץ בניינים
או התקשרו עכשיו לטלפון  072-2222150

למה לעבוד אתנו?

  • אצלנו קבלני השיפוצים הם קבלנים רשומים בלבד, עם תעודות והכשרה מתאימה.
  • העבודה אצלנו היא תחת תו-תקן ארגון הקבלנים.
  • עבודה מסודרת וברורה משלב התכנון ועד לביצוע.
  • צוותי שיפוץ עם וותק של למעלה מ20 שנה.
  • פיקוח וליווי של מהנדס בכיר בכל תהליך השיפוץ.
  • קבלן שיפוצים מומלץ של תרבות הדיור

למידע נוסף על הפעילות שלנו לחצו כאן – שיפוץ בניינים

 

אפשרויות מימון הפרויקט

כאשר עולה הצורך בשיפוץ בבית משותף מתעוררת ישר בעיית מימון, שיפוץ בניינים לרוב עולים הרבה כסף ולא תמיד כל דיירי הבניין יכולים לעמוד בהוצאות אלו. שיפוץ בבית משותף מצריך אישור של רוב הדיירים ולעיתים אפילו כל הדיירים ובמידה ודייר מתנגד לשיפוץ יש קושי לחייב אותו לשלם עבור השיפוץ ולרוב הנושא מצריך התערבות משפטית שאינה רצויה ועלולה לעלות לכל הגורמים המעורבים הוצאות נוספות. כיום ישנן מספר אפשרויות מימון לצורך שיפוץ בניינים שיכולות להקל על דיירי הבניין ולעזור לוועד הבית במסע שכנוע הדיירים להסכים על השיפוץ.

שיפוץ בניינים בעזרת האגודה לתרבות הדיור

האגודה לתרבות הדיור מעניקה מספר מסלולי מענקים לשיפוץ בתים משותפים, ונותנת אפשרות לייעוץ חינם. מסלולי השיפוץ ניתנים לבניינים שנבנו לפני עשרים שנה ויותר וגובה המענק תלוי בגילו של הבניין. בניינים שאוכלסו עד 1969 תקבל כל דירה 1250 ש"ח לשיפוץ, בניינים שאוכלסו בין השנים 1970-1992 תקבל כל דירה 85 ₪. ישנם מספר מסלולי שיפוץ בניינים, שיפוץ כללי, שיפוץ חלקי ושיפוץ מוגבר לבניינים שמצבם גרוע וזקוקים בדחיפות לשיפוץ חיצוני. מענקים אלו יינתנו רק לבניינים החברים באגודה ארבע שנים ויותר.

שיפוץ בניינים ע"י הלוואה בנקאית וחברות עירוניותשיפוץ בניינים

קבלת הלוואה מהבנק לצורך שיפוצים היא אופציה נוספת. ישנם בנקים שמאפשרים לוועדי בתים לקבל הלוואה שמטרתה שיפוץ הבניין, מעיין משכנתא לשיפוץ הבניין. קבלת הלוואה כזו מצריכה משכון של הנכס ועמידה בתנאים של הבנק שלרוב נקבעים לפי שווי וערך הנכס. כמו הבנקים ישנן חברות עירוניות המאפשרות מתן הלוואה לוועדי ביתם לצורך שיפוץ הבניין, חברות אלו בעיקר מסייעות בהלוואת לשיפוץ חיצוני של הבניין ופחות אם מדובר בשיפוץ פנימי של חדר המדרגות או הלובי.

תמ"א 38

פרויקט תמ"א 38 מבוסס על אוסף של תקנות שבאות לקבוע את התקן של בניין שעמיד בפני רעידות אדמה, בעקבות זאת נמצאו בניינים רבים שנבנו לפני 1980 שאינו עומדים בתקנים אלו ויש צורך לשפצם ולהתקינם כך שיהיו עמידים מפני רעידות אדמה. בניינים שעומדים בקריטריונים ויכולים להשתתף בפרויקט יכולים בעצם לקבל שיפוץ של הבניין ללא השתתפות מימון של הדיירים. ישנם מספר מסלולים, אפשרות אחת היא פניה לחברה חיצונית שמממנת את השיפוץ ומקבלת בסופו את הדירות שנוספו לבניין. אפשרות שנייה היא לפנות לקבלן שיפוצים שכל הוצאות השיפוץ חלות עליו והוא מקבל את הדירות הנוספות בסיום השיפוצים. כך או כך דיירי הבניין מקבלים שיפוץ ללא הוצאות.

שיפוץ חיצוני לבניין משותף – ככה מגדילים את ערך הדירה ב 15% לפחות

החלטתם לשדרג את המגורים שלכם ולמצוא לכם דירה אחרת. חיפשתם במודעות ומצאתם דירה שעונה על כל הדרישות שלכם וגם בול בתקציב. עכשיו, נרגשים, אתם מגיעים לראות אותה לראשונה. חניתם, ואתם כבר רואים שאבני הדרך על שביל הגישה שבורות, או חסרות, הגינה הרוסה, או מוזנחת, דלת הכניסה מקולקלת ותיבות הדואר פרוצות, או חסרות. הלובי, מוזנח, מלוכלך והתאורה חלקית. המעלית מיושנת, חורקת ונראית כאילו כבר 30 שנה לפחות לא צבעו או חידשו אותה. אה, וכמובן הכפתור של הקומה המיועדת שבור ולא תקין,  אז עליתם לקומה מעל וירדתם במדרגות בחשיכה מוחלטת. הדירה לעומת זאת, מקסימה, בדיוק כמו בתמונות ומה שרציתם ובעל הדירה אפילו מוכן לפרגן לכם הנחה קטנה.

מי שמוכן לקנות את הדירה הזו ללא היסוס שיקום …

ערכה של דירת מגורים בבית משותף מושפעת בצורה ברורה ומשמעותית גם מהנראות הכוללת של הבניין והשכונה בכלל. ככול השכונה בכלל, והבניין בפרט, שמורים ומטופחים גם ערך הדירה יעלה בהתאם ביחס לאותו הדירה בבניין מוזנח, בלי קשר למצב הדירה. שמאים טוענים שההפרשים יכולים לנוע אף עד 20-25% מערך הדירה.

שיפוץ בניינים חיצוני היא דרכם של הדיירים לדאוג והבטיח את ערכו של רכושם הפרטי על שמירה וטיפוח הרכוש הציבורי המשותף. נכון, השפעת הדיירים על הנראות הכוללת של השכונה מצריך מאמץ גדול יותר ושיתוף פעולה עם בנינים ודיירים רבים בשכונה (מאמץ שווה), אך, שיפוץ חיצוני לבניין משותף היא יוזמה מקומית של הדיירים הנמצאת 100% ביכולתם ושליטתם ובכך הם יכולים לשפר את איכות החיים של עצמם ולשמר את ערך הנכס האישי והציבורי שלהם. שיפוץ חיצוני לבניין משותף הכולל שיפוץ חזית וצביעת המעטפת ישביח את ערך הנכס במכירה ב 15% לפחות, הוספת מרפסת, או ממ"ד, או שניהם במסגרת השיפוץ יכול להשיח את שווי נכס גם ב 25%.

לסיכום, חוץ מכל הגורמים הרגילים המשפיעים על מחיר הדירה שלנו, בניין יפה, שמור ומטופח מבטיח מכסימום ערך על ההשקעה.

אנו יודעים להוזיל לכם את העלויות ולהמליץ לכם על קבלנים איכותיים ומומלצים,

למידע נוסף לחצו כאן – שיפוץ בניין

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית