ביטוח ועד בית – איזה ביטוחים צריך?

נבחרתם לועד בית ואתם צריכים עכשיו לעשות ביטוח ועד בית, אתם לא מבינים גדולים בביטוח ולא ממש יודעים איזה ביטוח כדאי לעשות. שאלנו חברות ביטוח שעובדות על "המוקד לדייר" וקיבלנו מהם המלצות לאיזה ביטוח ועד בית כדאי וחשוב לעשות.

ביטוח ועד ביתביטוח ועד בית, איזה ביטוחים צריך?

  • ביטוח מבנה לבית משותף- ביטוח שמכסה את הרכוש המשותף כנגד נזקים מאסונות טבע ועד פריצות לבניין.
  • ביטוח חבות מעבידים- ביטוח המכסה את דיירי הבניין מפגיעות של כל אדם שהועסק ע"י ועד הבית.
  • ביטוח צד ג'- ביטוח שמכסה את דיירי הבניין מפני כל פגיעה בגוף של כל מבקר מזדמן בבניין.

עכשיו כשאתם כבר יודעים איזה ביטוח אתם צריכים נשאר רק צריך לעשות השוואת ביטוחים ולקבל מספר הצעות מחיר מ"המוקד לדייר" של כמה חברות ביטוח ולהחליט באיזה פוליסה לבחור.

כל ועד בית חייב לעשות מספר ביטוחים חשובים. למה? בכדי לכסות את עצמו ואת דיירי הבניין במידה ויש נזקים או פגיעות בגוף של אורחים או עובדים בבניין. איזה סוגי ביטוחים יש וצריך לעשות ומה הם מכסים, סקירה קצרה.

ביטוח מבנה לבית משותף

ביטוח מבנה הוא הביטוח הבסיסי וחשיבותו מובנת לרובינו. ביטוח זה מכסה את כל החלקים או הרכוש המשותף של הבניין מנזקי טוב או כל סיכון אחר כגון פיצוץ בלון גז, שריפה שפורצת בבניין, פיצוץ בצינור מים פגיעות מסערות או סופות ואפילו ממעשי ונדליזם שמבוצעים ברכוש המשותף לדיירי הבניין. כך שאם המעלית נפגעת, נגרם נזק לחניה של הבניין, תיבות הדואר, שער הכניסה או דלת הכניסה לבניין נפגעים, ביטוח זה מסייע לכם לממן את השיפוץ במהרה.

ביטוח ועד בית חשוב: ביטוח חבות מעבידים

מה קורה אם המנקה שמנקה את הבניין נופל ושובר רגל? או מה קורה אם הגנן שעובד בגינה שלכם נפצע במהלך עבודתו? הם יכולים לטבוע את ועד הבית ודיירי הבניין לפיצוי על הטיפולים הרפואיים שהם עברו, ימי העבודה שהפסידו, אובדן כושר עבודה ואפילו עוגמת הנפש שנגרמה להם. טביעות אלו יכולות להסתכם באלפי שקלים. ביטוח חבות מעבידים הוא חלק חשוב של ביטוח ועד בית ובעצם מגן עליכם מפני טביעות כאלה, השקעה קטנה אבל חשובה.

ביטוח צד ג'

גם כאן כמו בביטוח רכב ביטוח צד ג' נכלל בביטוח ועד בית. ביטוח זה חשוב לעשות מכיוון שהוא מגן על דיירי הבניין מפגיעות של צד ג', אורח שמגיע לבניין ונופל במדרגות או שליח שהגיע למסור דבר מה ונפגע מבעיה בבניין. גם כאן דיירי הבניין יכולים למצוא את עצמם תחת טביעה של אלפי שקלים במקרה של פגיעה של אורח, ביטוח ועד בית צד ג' יגן עליכם במקרים כאלו.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית