כל מה שועד בית צריך לדעת על אחזקת מעליות

המעלית היא אחד המתקנים המשותפים השימושיים ביותר בבניין משותף והאחזקה שלה היא חשובה מאוד לא רק בגלל השימוש אלא גם כמובן בגלל הבטיחות. לרוב יש לנו חברת אחזקת מעליות שאחראית לשמור על תקינותה של המעלית, אבל עדיין חשוב שכל ועד בית ידע מה צריכה החברה לבדוק ואיך צריך לתחזק את המעלית כמו שצריך, התייעצנו עם חברות אחזקת מעליות של "המוקד לדייר" וליקטנו עבורכם את עיקרי הדברים.

מה כוללת אחזקת המעליות?

  • למעליות גדולות או בשימוש תדיר בדיקה אחת לשלושה שבועות לתפעול שוטף.
  • למעליות קטנות או שאינן בשימוש תדיר, בדיקת תפעול שוטף אחת לחודשיים.
  • בדיקת ביקורת אחת לחצי שנה.
  • דיווח לחברת אחזקת מעליות על כל שינוי בתפקודה של המעלית.
  • ניקיון המעלית באופן קבוע.

מחפשים חברת אחזקת מעליות בעלת וותק ומהימנה? קבלו מ"המוקד לדייר" מספר הצעות.

מעלית היא כיום מצרך כמעט הכרחי בכל בניין מגורים, וכעט ולא נמצא היום בניין ללא מעלית. לרוב בניין שיש לו מעלית סומך על חברות שאמונות על אחזקת מעליות שידאגו לתחזוקה השוטפת של המעלית וידאגו לתקינותה. אבל, רצוי שוועד הבית ידע מה כוללת אחזקת מעליות כך שיוכל לפקח ולעקוב אחרי חברת האחזקה ולהיות עם יד על הדופק בכדי שלא יתעוררו בעיות. ריכזנו עבורכם כמה טיפים לוועדי בתים:

מה כוללת אחזקת מעליות? אחזקת מעליות

התפעול השוטף של המעלית מצריך בדיקה אחת לשלושה שבועות ולהקפיד על לא יותר משישה שבועות בין הבדיקות, במעליות שבהן השימוש מועט יותר (בדרך כלל בבניינים קטנים) ניתן לבצע בדיקה פעם בחודשיים. בבדיקה שגרתית של אחזקת מעליות בודקים את חלקי המעלית, משמנים את החלקים, בודקים את חיבורי החשמל, את סגירת הדלתות ובעצם את תקינות המעלית.

אחת לחצי שנה מחויב כל בניין להזמין בדיקת ביקורת של בודק מעליות שהוא בדרך כלל מטעם החברה שהתקינה את המעלית, רצוי שחברה שהתקינה תהיה גם החברה שאמונה על אחזקת מעליות אבל הדבר לא מחויב. בדיקה זו חשובה מאוד מכיוון שבה נבדקים כל חלקי המעלית נבדקת תקינותם ובמידה ומתגלה ליקוי הוא מתוקן בהקדם. ללא אישור של בדיקה זו ישנה סכנה של השבתת המעלית.

אחזקת מעליות כוללת גם ניקיון של המעליות בתדירות סבירה. הניקיון של המעלית הוא לא רק עבור הדיירים כך שיכולו להשתמש במעלית בלי בעיות, ניקיון המעלית חשוב גם לאחזקה השוטפת של המעלית מכיוון שלכלוך שמצטבר על חלקי המעלית יכול לגרום להפרעה בתפקוד המעלית עצמה.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית