בשנים האחרונות צירוף המילים "תמ"א 38" הופך להיות יותר ויותר נפוץ בכל הקשור להתחדשות עירונית, שיפוץ בניינים ותוספות בנייה. כל מי שגר בשכונות ותיקות יותר, כמעט בכל עיר גדולה בישראל, יכול לראות את ניצני ההתחדשות העירונית, ולטובת אלו שעדיין לא שמעו, או שמעו ולא מכירים, כמה מילים על תמ"א 38. חוק תמ"א 38 הינו חוק מ 2005 והוא מתייחס למבנים ובניינים קיימים. חוק תמ"א 38 מאפשר לבצע שינויים משמעותיים בבניינים קיימים, העומדים בתנאי החוק, הן לצורך חיזוק היסודות הבניין והן לצורך שדרוג הבניין מבחינת תשתיות ומערכות באופן שיקל על דיריו ויהפוך את חייהם בתוך המגורים בבית המשותף לנוחים ומהנים יותר, שלא לדבר על השבחת ערך הנכס ובמצטבר גם חידוש פני השכונות הותיקות.

מטרת חוק תמ"א 38 לעודד חיזוק מבנים ובניינים קיימים בני 40 שנה ומעלה בכדי להעניק להם הגנה במקרים של רעידות אדמה. עם השנים הורחב החוק וכעת ניתן לשפר ולשפץ בנייני מגורים (תמ"א 38/1), וגם, להרוס מבנים קיימים אשר נחשבים כמבנים לא בטיחותיים ולבנות במקומם מבנים חדשים ובטיחותיים יותר (תמ"א 38/2). בנוסף, במסגרת פרויקט תמ"א ניתן לשפר גם את סביבת המגורים הקיימת ולהשביח את הנכס האישי והציבורי. בנייני מגורים המתאימים לפרויקט תמ"א 38 זוכים בסופו של תהליך לאיכות חיים טובה יותר שמקורה בסביבת מגורים משופצת ואיכותית, וכמובן, השבחה משמעותית של ערך הנכס הפרטי והציבורי.

פרויקט תמ"א 38 יכול לכלול שיפוץ הבניין ותוספות שונות למבנה כדוגמת, הוספת מעלית לבניין מגורים, הוספת ממ"ד לבתים, הרחבת שטח יחידות הדיור הקיימות, הוספת מרפסת שמש לכל דירה בבניין, שיפוץ פנים וחוץ במבנה, החלפת תשתיות מים וחשמל ועוד.  יתרונו של פרויקט תמ"א 38 הוא האפשרות לאפשר לדיירים שדרוג בניין המגורים הקיים למבנה איכותי ויוקרתי יותר, ללא צורך בהשתתפות כספית של הדיירים עצמם. ההטבה הזו לדיירים מושגת באמצעות מתן אחוזי בנייה נוספים לכל יזם/קבלן בכל בניין המאושר לתמ"א 38, והרווח של היזם נובע ממכירת היחידות הנוספות שנבנות בפרויקט.

בניינים בני 40 שנה ומעלה בכל מקום בארץ, יכולים להגיש בקשה לרשות המקומית לבדיקת זכאות לשיפוץ תחת חוק תמ"א 38 ובכך להעניק לדיירים תוספות בנייה שונות שישדרגו משמעותית את ערך הנכס מבחינה כספית ואת איכות חייהם. בניין מגורים המעוניין לבצע תמ"א 38 בתחומיו, יכול לפנות לקבלנים ויזמים העוסקים בנושא תמ"א 38 ולקבל מהם הדרכה והכוונה בנוגע למי ואיך לפנות לשם קבלת אישור זכאות לפרויקט וכיצד, כדאי לעשות את התהליך באופן המשתלם והטוב ביותר.

 

המוקד לדייר שיפוץ בניינים יכול לעזור לכם להוריד עלויות בתהליך שיפוץ הבניין ותהליכי תמ"א והתחדשות עירונית!
לקבלת יעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות לחצו פה – שיפוץ בניינים או התקשרו עכשיו לטלפון  072-2222150

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית