חוק בתים משותפים | חוק המקרקעין: טיפים לניהול וועד בית | בתים משותפים | פורטל בית משותף

אני דייר בבית משותף ובניתי תוספת בניה, כמו שאר הדיירים בבניין שבנו גם הם. אני מעוניין לבצע תיקון צו על מנת לשקף את הבניה בטאבו, דרשתי זאת משאר הדיירים שבנו תוספת לדירותיהם. חלק מהדיירים מתנגדים לבצע זאת דבר שיגרום למצב שמה שרשום בטאבו לא ישקף את המציאות. יש לי בנושא מספר שאלות: האם אני יכול לכפות על הדיירים לתקן את הצו ואם כן מהו ההליך המתאים? האם אני יכול לרשום רק את חלקי בטאבו? האם יחול שינוי גם ברכוש המשותף עלפי התקנון המצוי או עלפי החוק?  איך אמורים להתחלק אחוזי בניה הנותרים בין הדיירים?

תשובתו של עורך דין עופר שחל מנהל פורום משפטי לניהול ועד הבית בפורטל בית משותף:

הליך תיקון צו הבית המשותף והגשת תשריט מתוקן יכול להתבצע גם על ידי בעל דירה אחד. הדיירים האחרים יהיו רשאים להתנגד או להביע דעתם ולהיות צד להליך אותו תפתח, שכן לא ניתן לכפות עליהם להגישו יחד איתך. למרות שחובות האחזקה, לפי התקנון, נגזרות מגודל הבית הרשום בטאבו, אינך יכול לחייב את הדיירים הנוספים לעדכן את התוספות שהוסיפו בטאבו, אבל דרך הגשת ההליך בפני רשם המקרקעין אתה למעשה גורר את כל יתר בעלי הדירות לתוך הליך תיקון צו הבית המשותף.

לגבי השפעת התיקון על חלקך ברכוש המשותף, אכן תהיה כזאת. בנוסף, ניצול אחוזי בניה אינו מקבל ביטוי בתשריט או בנסח, אבל תיתכן דרישה לתשלומי איזון, אבל לא בהליך זה.

רוצים לקרוא עוד? פנו לפורום המשפטי לוועדי בתים.

מחפשים חברה לניהול ועד בית? פנו למוקד לדייר.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית