כולנו מכירים את הפתק התלוי על לוח המודעות של הבנין בזמן שיפוץ הבניין בזו הלשון-  "במהלך החודש הקרוב יתבצע שיפוץ בדירתנו ,אנו מתנצלים על הרעש והלכלוך ומבקשים מהדיירים לגלות אורך רוח". כיום יתכן ונראה בעקבות זאת פתק של וועד הבית המבקש מהמשפצים להקפיד על התקנת ערכת הגנה לתא המעלית.
במהלך שיפוץ הבניין, שאורך בממוצע כחודש, יובילו המשפצים במעלית ציוד וחומרי בניה רבים. לכל הובלה כזאת יש פוטנציאל לפגוע במעלית. במקרה של נזק שכזה תהיה עלות תיקון הנזק לפחות כמה אלפי שקלים ולעיתים אף הרבה יותר מזה. את הנזק ניתן למנוע במידה ווועד הבית יערך מבעוד מועד לשיפוץ הבניין. כיום ניתן לרכוש ערכת הגנה לתא המעלית . התקנת ערכת הגנה לתא המעלית לוקחת כמה דקות, הערכה מגנה על קירות המעלית ועל רצפתה.

כיסוי הגנה לתא המעלית

לפני שרוכשים ערכת הגנה לתא המעלית כדאי לקבל כמה החלטות  חשובות. ראשית, צריך להחליט האם להזמין כפתורי נירוסטה קבועים בחלק המשיק לתקרת המעלית עליהם יתלו הכסויים. יתרון כפתורי הנירוסטה הוא בהתקנה המהירה והפשוטה. אפשרות נוספת היא רכישת כסוי הגנה לתא המעלית המותקנת על מסגרת אוניברסלית, למרות שהתקנת מסגרת אוניברסלית לוקחת כמה דקות נוספות היתרון שלה הוא שלאחר פירוק המסגרת המעלית נשארת כשהייתה ללא תוספות .

שיפוץ מעליות

וילון הגנה לתא המעלית

ניתן לרכוש וילון הגנה לתא המעלית, כשרוכשים כזה כדאי להקפיד שהכסוי יהיה לפחות 3 ס"מ עובי כסוי דק יותר יתן הגנה למראית עין של האבק שאינו ממש מזיק אך במקרה של מכה חזקה יותר של עגלה עמוסה לדוגמה ,מיגון דק לא יצליח לבלום את המכה שתשאיר מעיכה בקיר המעלית.

אריחי פי וי סי תעשיתיים

דבר אחרון וחשוב ביותר רצפת המעלית עשויה ע"פ רוב משיש, השיש המשמש לרצפות המעליות הוא דק מאוד כדי לא להוסיף משקל מיותר למעלית לכן הוא פגיע מאוד וע"פ רוב נפגע יותר מקירות המעלית, שטיח גומי לא יצליח למנוע משקל נקודתי חריג של עגלה עמוסה  או של כלי עבודה שבמקרה ישמט ויפול על רצפת המעלית. ההגנה הטובה והאפקטיבית ביותר לרצפת תא המעלית היא התקנת אריחי פי וי סי תעשיתיים המיועדים למטרה זו . האריחים הם בעובי של 5 מ"מ מתחברים אחד לשני כמו פאזל ומסוגלים לחלק משקל נקודתי גבוהה על פני שטח גדול מה שימנע לחלוטין סכנה של פגיעה ברצפת המעלית גם במקרה של נפילת חפץ כבד על האריחים.
לסיכום השקעה חד פעמית בערכת הגנה מקצועית לתא המעלית תחסוך לכם בטווח הרחוק הרבה עוגמת נפש וחסכון של כסף רב בשיפוץ המעלית.

הכותב הוא גיא שפירא מנכ"ל חברת דקו-שילד ממציא ומפתח ערכת הגנה על מוטות אוניברסלים.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית