כאשר מתקבלת החלטה, על ידי דיירי הבניין, לשפץ את הבניין מבפנים ומבחוץ, להוסיף ממ"ד, או מרפסת, לא תמיד מבינים הדיירים את החשיבות ו/או את המשמעות האמיתית של בחירת הקבלן שיבצע את העבודה. כשאתם מקבלים החלטה לשפץ את הבית, בוודאי אם קיבלתם החלטה לשפץ את הבניין המשותף, אתם מקבלים החלטה כבדה יחסית, זאת לא עוד החלטה של מה בכך, זאת החלטה להשקיע עשרות, אולי מאות אלפי שקלים ויותר ובתמורה לקבל פרויקט שיפוץ ללא תקלות, ללא מענות, בהתאם לציפיות בזמן ובתקציב שנקבע  … הלוואי. כל טעות, כל שיבוש וכל תקלה עלולים ללוות אותנו עוד הרבה שנים עד הפעם הבאה.

האם הבחירה בקבלן השיפוצים מתבצעת רק לפי המחיר? האם כדאי לבדוק מספר קבלנים ואנשי מקצוע עד קבלת החלטה בלב שלם על האחד? האם כדאי לקבל את ההחלטה לבד או להיעזר באנשי מקצוע חיצוניים כמו מפקח בנייה?

ובכן, בחירת בעל מקצוע בתחום השיפוצים צריכה להיעשות ע"י חקר שוק וסינון מועמדים עד שמגיעים להחלטה על זה שיבצע את העבודות. למקפידים מומלץ להיעזר גם באנשי מקצוע חיצוניים כמו מפקח בנייה או עו"ד גם לעניין הבחירה וגם לעניין הסכם ההתקשרות עם הקבלן הנבחר.

לא צריך להתבייש לשאול שאלות , להתעניין ואפילו לחטט, להקשות, לדבר עם לקוחות עבר ולבקר בפרויקטים דומים, בסופו של דבר זה הכסף שלכם והבניין שלכם. לא תרצו לזרוק כסף לשווא ויש לכם עניין שהבניין ייצא כמצופה בכדי שלא תחפשו קבלן נוסף בעוד חצי שנה שיבוא ויסדר את הנזקים שהקבלן הראשון גרם לכם, או לחכות לשיפוץ הבא.

הקבלן המיועד יבוא אליכם לבחון את הבניין המיועד לשיפוץ, ולהעריך את גודל השיפוץ ועלותו וכמובן לקחת בחשבון גם עלויות נוספות שיכולות לייקר את העלות הסופית. הכוונה, לדברים לא מתוכננים היכולים לקרות פתאום במהלך השיפוץ ולא נלקחו בחשבון קודם לכן, כמו פיצוץ צנרת, פגיעה בתשתית כזאת או אחרת, וזאת, כתוצאה מעבודה באזור מסוים. מומלץ כי את הצעת המחיר תקבלו גם על בסיס תכנון הנדסי ראשוני וכתב כמויות, אחרת מרכיב הניחוש הוא גדול ויכול להשפיע בצורה משמעותית על המחיר הסופי בפועל. קבלן רציני ומקצועי ייקח בחשבון את כל מה שיכול לקרות במהלך השיפוץ ולתמחר את השיפוץ על פיהם, וגם מרכיב כלשהו של עלויות בלתי צפויות בכדי שלא כל שינוי ישפיע על המחיר הסופי.

יש לזכור כי סיום השיפוץ לא מסיים את אחריות הקבלן, די שכיח לקבל שנת אחריות, בו, הקבלן נדרש לכל תקלה שנגמרה כתוצאה ישירה מעבודה לא תקינה, או, חומר לא תקין שנעשה בו שימוש.

כאמור, בהתקשרות עם קבלן שיפוצים תדאגו להוסיף בחוזה סעיף אחריות שלו במהלך השיפוץ וגם לאחריו, כך שלא תישארו ללא כיסוי במקרה של תקלות, או נזקים ולא יהיה לכם למי לפנות במקרה הצורך.

לסיכום, בחירת הקבלן המשפץ צריכה להיעשות לא "דרך החור של הגרוש" כי לרוב אין לנו מספיק תקציב ללכת על הזול ביותר.

המוקד לדייר שיפוץ בניינים יכול לעזור לכם להוריד עלויות בתהליך שיפוץ הבניין!
לקבלת יעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות לחצו פה – שיפוץ בניינים או התקשרו עכשיו לטלפון  072-2222150

 

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית