משפצים את הבניין? בוודאי נתקלתם בצורך לפנות את פסולת הבניין מהאתר.

מהי פסולת בניין? פסולת בניין היא כל פסולת הנוצרת בתהליכי שיפוצים, בנייה וסלילה. בארץ בדרך כלל אנחנו מדברים על: בטון, עפר, סלע טבעי, אספלט וכד'. פסולת זו שונה לגמרי מפסולת רטובה, או יבשה, בגלל שאופן המיחזור שלה שונה לגמרי ולכן דורשת טיפול מיוחד.

מדוע יש חשיבות גדולה כזו לפינוי פסולת בתהליך שיפוץ בניין?

פינוי הפסולת לאתרי הטמנה ייעודים המתמחים בפסולת בניין הוא עניין קריטי שאם לא נעשה אותו, נפגע בסביבה ובעצמנו וייגרם נזק גדול. השלכת פסולת הבניין, כפי שנוהגים לעיתים בכדי לחסוך בעלויות הפינוי, לשטחים פתוחים מזיקה לבעלי החיים שעלולים להיחנק ממנה, וכן, מזיקה למקורות המים שלנו ושל בעלי החיים. מערומי אשפה לא מטופלים, גורמים לשריפות ולהפצה של חומרים רעילים ומסרטנים לאוויר הפוגעים גם בחקלאות שלנו. מסיבות אלה החליטה המדינה להעניש בחומרה, את משליכי האשפה ומזהמי הסביבה שמחליטים, שלא לפנות את פסולת הבניין שלהם לאתרים מיועדים, בחוסר אחריות מזלזל ולרוב משיקולים כספיים אנוכיים וצרים.

חשוב שתדעו ותבינו איך מפנים את הפסולת בצורה הנכונה והבטוחה ביותר.

כדי לא לפגוע בעצמכם ובסביבה, חשוב להשתמש אך ורק בקבלן לפינוי פסולת מורשה המתמחה בפינוי פסולת בניין. הקבלן יעזור לכם לפנות את הפסולת בעזרת משאיות ומכולות ייעודיות לפסולת, שרוולים לפינוי פסולת ממקומות גבוהים וכלים נוספים כמו טרקטורים, בובקטים וכד'. באחריות הקבלן לבצע את האיסוף ואת שינוע הפסולת אל אתר ההטמנה או המיחזור המתאים. וודאו בעין כי מוצגים לכם אישורי הטמנה מאתרים מורשים בלבד. הסביבה היא גם האחריות שלכם.

לסיכום, כעת, זו גם האחריות שלכם, בבחירת קבלן לפינוי פסולת חשוב לבדוק שהוא באמת מורשה ומוסמך לכך, עובד עם אתרים חוקיים, ובנוסף, וודאו איתו שבאמת יש לו את כל הכלים הדרושים והוא משתמש בציוד פינוי והובלה חוקי על פי התקן לביצוע העבודה אצלכם. כל אלה צריכים להיות כתובים בצורה מפורשת גם בהסכם שיפוץ בניין עמכם.

 

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית