מידע לדייר, פורום לועדי בתים

רכשתי לפני שנה וחצי דירה, בתקרה היו סימני רטיבות והתפוררות טיח קשות, כמה נקודות היו בשלבי התייבשות עם רטיבות סמויה מתמדת אבל מזערית  בעיקר ריח של רטיבות. התברר שבדירה שמעל פיצלו לפני כמה שנים את הדירה ובגלל עבודות צנרות לקויות, תקופה מסוימת היה שיטפון ואחרי זה כשתיקנו את השיטפון הייתה נזילה סמויה לדירה שלי. בשיחה עם בעל דירה הוא הבטיח לי שיתקן את הנזקים בתקרה דבר שלא עשה כמובן. עקב תלונה שהעברתי לעירייה על פיצול הדירה, מרגע שבעל דירה הבין שייפתח נגדו תיק פלילי על עבירות בנייה, הוא מכר את הדירה לפני חודשיים. בינתיים משקיע חדש התחיל בעבודות פירוק קירות הדירה המפוצלת ומבצע שינויים נוספים בדירה. כעט, עקב שיפוצים ומכות בקירות וברצפה של הדירה מעל, חלק מהטיח של התקרה התחילו ליפול עד מצב שרואים את הברזלים החלודים בתקרה, דבר שמסכן את השהייה בחלק מהדירה שלי, המצב חמור כי יש סכנה לנפילת התקרה. הרוכש החדש לא יצר איתי קשר לפני הרכישה אבל יתכן מאד שבעל הדירה הקודם יידע אותו על מצב. מה אני צריך לעשות במצב הזה? מי אחראי על תיקון הנזקים בדירה שלי שבוודאות נגרמו עקב עבודה בדירה מעל? האם יש סכנת חיים של ממש בדירה זו בגלל מצב הזה? ומה אני צריך לעשות?

תשובת מנהל פורום ניהול ועדי בתים :

ראשית ברצוני להבהיר כי כל מה שכתב כאן בנושא זה הוא בגדר המלצה בלבד מאחר ולא ניתן לתת יעוץ למקרה כזה מבלי לראות את המקום ואת המצב הקיים.
1. מי שמכר לך את הדירה לא עדכן אותך במצב הדירה, יש כאן עניין של חוסר גילוי נאות.
2. הדייר שמעליך היה חייב לתקן את כל הנזקים על חשבונו או לחלופין לשלם לך את עלות הנזקים לפני שמכר את הדירה לאדם אחר.
3. באם הוא לא יידע את הקונה בבעיה אנו חוזרים שוב לעניין גילוי נאות שבמקרה כזה זו עברה ע"פ כל דין, גם העובדה שהוא מכר את הדירה לאדם אחר ולא יידע אותו על הנושא של פיצול הדירה שהיא כשלעצמה עבירה הפלילית שהוא מואשם בה, הרי שהוא עבר עברה פלילית נוספת.
להערכתי, כיום אתה יכול להפעיל את הביטוח שלך והם ירצו להפעיל את הביטוח של הקונה של הדירה שמעליך ובכך יש סיכוי שאולי תוכל להוציא בדרך כל שהיא את עלות השיפוץ שיש לעשות אצלך. סביר להניח שחברת הביטוח תרצה חוות דעת של איש מקצוע מומחה בתחומו שייתן הערכת עלויות לתיקון הנזקים ורצוי מאוד שתביא חוות דעת כזו לפני שאתה פונה לחברת הביטוח.

רוצים לקרוא עוד?

פנו לפורום ניהול ועדי בתים.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית