בבניינים שמשמשים קהילות מעורבות, כמו במגדלים וברבי קומות, חיים אנשים מכל הזרמים הדתיים. מה יעשה ועד בית שמייצג את הדיירים הדתיים והחילוניים כאחד בסוגיית המזוזות בשטח הציבורי המשותף, למשל?

האם יפנה למורה הלכה מוסמך כלשהו או לייעוץ משפטי כדי להבין אם חובה להתקין מזוזות בחדר המדרגות בכל קומה ובקומת החניון? כיצד מגיעים להחלטה שכזאת מבלי להרגיש שמדובר בכפייה דתית שמטילה הוצאות כבדות גם על דיירי הבניין החילוניים?

זוהי הסוגיה שנתקלו בה לאחרונה במגדל מגורים בן 23 קומות ושתי קומות חניון בנס ציונה, כשהרוב בו חילוני. האם נושאי דת ומסורת שכאלה הנוגעים למגורים משותפים מעוגנים בחוקי מדינת ישראל, תקנון ועדי בתים שהם קובעים לבד, או נשענים על רצון טוב והידברות הדדית בין דיירי הבניין?

אם אתם חלק מוועד בית משותף שנתקל בעניינים דומים כאלה, בוודאי תשמחו לשמוע שאינכם לבד ושיש עוד קהילות כמוכם שמתלבטות בצורה כזאת.

שאלות אלה הן מסוג השאלות שכל ועד בית יכול למצוא את עצמו מתחבט בהן, ופורטל בית משותף הוא המקום שבו תקבלו תשובות בקבוצת הדיון שבו, ואנשי מקצוע מהימנים ומנוסים במאגר גדול במיוחד, ייחודי ואיכותי, שעומדים לרשותכם בכל עת. כולם נבחרו על סמך ניסיונם והמלצות חברי הפורום ובדיקת מנהלי הפורטל.

זכרו כי יש מי שיכול לסייע לכם בפתרון שאלות כאלה, בין אם משפטיות ובין אם לוגיסטיות במוקד פורטל הבית המשותף שממתין לפניות שלכם.

לקבלת סיוע באנשי מקצוע איכותיים לוועדי בתים לחץ כאן

טרם הצטרפתם לקבוצת הפייסבוק שלנו לעדכונים שוטפים שמסייעים לכם?

בקישור זה תוכלו להצטרף לקבוצה ולדיון המעניין שנפתח בקבוצת הבית המשותף בפייסבוק, לחלוק מניסיונכם ולהביע את דעתכם.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית