היגיע הזמן לשדרג את דלת הכניסה ולהוסיף לה מערכת פתיחת דלת מבוקרת? מי לא מכיר את האינטרקום. ערכנו עבורכם, ועד הבית, סקירה של סוגי האינטרקום שניתן כיום למצוא בשוק, את היתרונות והחסרונות של כל סוג.

אינטרקום פשוט

הסוג הפשוט והנפוץ ביותר הוא אינטרקום פשוט המורכב מפאנל פשוט ובו לחצנים עם מספרי הדירות ורמקול בלבד בדלת הכניסה עצמה, ומערכת שמע עם או בלי שפופרת וכפתור לפתיחת הדלת בכל דירה בבניין. סוג זה שהוא הפשוט ביותר הוא גם הזול ביותר. החיסרון של אינטרקום מסוג זה הוא שאין באפשרותו של הדייר לברר האם האורח הוא אכן מי שהוא אומר שהוא ועליו לזהותו רק בעזרת קולו של האורח.

אינטרקום עם קודן

סוג נוסף של אינטרקום פשוט הוא אינטרקום הכולל פאנל לחצנים או מקודד. באינטרקום מסוג זה הכניסה לבניין היא על ידי לחיצה על קוד מספרי קבוע של בין 3 ל-4 ספרות. מערכת ההתקשרות בדירות עצמן היא דומה לאינטרקום הפשוט וכוללת מערכת שמע עם או בלי שפופרת וכפתור לחיצה לפתיחת הדלת. ההתקשרות לדירות עצמן היא כמו באינטרקום פשוט, על ידי לחיצה על קוד הדירה המבוקשת. בסוג זה נוספת רמת בטיחות נוספת לכניסה לבניין, בעזרת הקודן, מכיוון שהקודן יכול לקבל מעל ל-100 קודים שונים האפשרות של ניחוש הקוד היא לא סבירה. בנוסף, הכניסה לאורחים קבועים היא נוחה יותר, פשוט מעדכנים אותם בקוד הכניסה וחוסכים את הצורך לפתוח להם בכל פעם את דלת הכניסה. החיסרון כאן הוא דומה לאינטרקום פשוט, אין יכולת זיהוי של האורח אלא על פי קולו בלבד.

אינטרקוםאינטרקום המחובר לטלפון

בסוג זה של אינטרקום המערכת היא דומה למערכות שתוארו לעיל, אלא שכאן ישנה תוספת במערכת הביתית, כאן האינטרקום מחובר לטלפון הביתי. במערכת זו הצלצול של האינטרקום הוא שונה מהצלצול של שיחה נכנסת רגילה וניתן על ידי חיוג של קוד קבוע לפתוח את דלת הכניסה מהטלפון הביתי. היתרון כאן הוא ברור, אין צורך לגשת לפתח הדירה בכדי לברר מי מבקש להיכנס ולפתוח את דלת הכניסה, כאן ניתן לבצע את הבירור ואת פתיחת הדלת מכל טלפון קו בבית.

אינטרקום מצלמה

הסוג המתקדם ביותר אך גם היקר ביותר הוא אינטרקום מצלמה,. בסוג זה מערכת הכניסה לבניין כוללת מלבד פאנל לחצנים ורמקול, היא כוללת גם מצלמה המצלמת את הנעשה בכניסה לבניין ומשדרת את התמונה לדירות בבניין. כאן היתרון הוא ברור, כל אורח המבקש להיכנס לבניין ניתן לראות אותו ולוודא כי הוא אכן אורח רצוי ורק אחרי זה לאפשר לו להיכנס לבניין. מערכות אינטרקום מצלמה מתקדמות יותר כוללות גם מצלמה בדירות הבניין ומסך קטן בכניסה לבניין כך שניתן גם לאורח לשוחח ולראות את מי שהוא מבקש להיכנס לדירתם. מערכת זו היא יקרה יותר אבל היא היחידה שמאפשרת ביטחון לדיירי הבית שרק האורחים הרצויים יכנסו לבניין.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית