ניהול ועד הבית

כל בניין או בית משותף, מצריך ניהול שוטף. גם אם זה נראה לכם לא חיוני כל כך, גם אם אתם לא מרגישים בכך, התחזוקה של הבניין שלכם לא מתנהלת מאליה. מישהו מטפל בזה. יש כל כך הרבה דברים שצריך לדאוג להם במסגרת ניהול בתים משותפים, ומדובר במשימה בכלל לא פשוטה. מי דואג לתשלומי החשמל? מי משלם על תיקון המעלית? מי דואג לתקינותן של משאבות המים? מי דואג לתקינות וניקיון המקלט? מה עם ניקיון הלובי וטיפוחו? מה עם ניקיון חדרי המדרגות? נכנסתם לבניין חדש? בצעו בדק בית או בשפה אחרת בדיקת ליקויי בנייה או ביקורת מבנים. לא תמיד הקבלן בונה בהתאם למפרט הטכני. הבדיקה רק תועיל לכם ועלותה זניחה. זהו רק חלק קטן מהנושאים שיש לטפל בהם במסגרת ניהול ועד בית.

ניהול ועד בית

ניהול ועד בית מתנהל פעמים רבות על ידי שכן אחד או שניים, הדרים בבניין ולוקחים על עצמם את תפקיד הוועד. מדובר בתפקיד לא פשוט, שבל נשכח מתבצע בהתנדבות מלאה, הכוללת לא מעט התרוצצויות ואפילו מעמדים לא נעימים מול סרבני תשלום למיניהם. פעמים רבות דיירי בניינים מתעכבים בתשלום ועד הבית ועל אנשי הוועד "לרדוף" אחריהם. צריך לשלם את התשלומים השוטפים, לנהל את חשבון הוועד, לדאוג לכל התיקונים, לחפש מנקים מתאימים, לתקן זגוגית שבורה בדלת או להזמין טכנאי לתיקון אינטרקום מקולקל. ניהול ועד בית הוא תפקיד שנראה קטן, אך למעשה הוא כולל בתוכו הרבה משימות ודאגות, על מנת לדאוג שהבניין שלכם יתפקד כמו שעון.

פעמים רבות, גם עם כל הרצון הטוב שבעולם, ניהול ועד בית על ידי הדיירים אינו עולה יפה. הנהלת הוועד מתחלפת לעתים קרובות, הדיירים אינם משלמים בזמן, חסר כסף בקופה, הבניין שלכם נראה מוזנח מהרגיל. זו הסיבה בגללה דיירי בניינים רבים מעדיפים לשלם לחברות המתמחות בתחום ניהול בתים משותפים ואחזקת מבנים, ולהיות שקטים כי הבניין שלהם מנוהל במשך 24 שעות ביממה בצורה הטובה ביותר.

ניהול ועד בית – מה זה כולל?

כאמור, ניהול בתים משותפים הוא משימה לא פשוטה ופעמים רבות דיירי בניין מגיעים למסקנה כי כדאי לעבור לחברה מקצועית שתבצע ניהול ועד בית באופן שוטף ומשביע רצון, לטובת כל הדיירים. על מנת לעבור לחברת ניהול בתים משותפים, יש להשיג הסכמה של 51 אחוזים מדיירי הבניין. חילוקי דעות סביב הנושא של מעבר לחברת ניהול ואחזקה מתמקדים בעיקר בעניין התשלום, שכן תשלום חודשי לחברת האחזקה יכול לייקר את תשלומי הוועד, אך עדיין, לא מדובר בסכומים גדולים והניהול המקצועי בהחלט שווה את ההשקעה.

ניהול בתים משותפים מוצע על ידי חברות רבות לאחזקת מבנים. בתחילה, נהוג היה לשכור שירותי אחזקת מבנים בעיקר עבור בנייני משרדים, מרפאות וכדומה, אך בשנים האחרונות, חברות אחזקת מבנים מחזקות את מעמדן בתחום ניהול ועד בית. כיום, מרבית הבניינים המשותפים בישראל מנוהלים על ידי חברה המתמחה בתחום ניהול בתים משותפים. אחת הסיבות לכך, מלבד היתרונות הרבים, היא בנייתם של בניינים רבי קומות, אשר ניהולם מורכב הרבה יותר.

ניהול ועד בית על ידי חברת אחזקה הוא הדבר הטוב ביותר עבורכם. החברה דואגת לכל צורכי הבניין – טיפול בקולטי שמש, מערכת החשמל, מערכת האינסטלציה, תקינות המעלית ועוד, ניקיון וטיפוח הבניין על בסיס יומיומי, גביית תשלום מהדיירים, דאגה לתשלומים בזמן, דאגה לתשלום לספקים שונים, דאגה לחומרי ניקוי, ייצוג על ידי עורך דין במקרה הצורך ועוד.

ניהול בתים משותפים על ידי מומחים וחברות אחזקה מקצועיות, מבטיח לכם ניהול שוטף על הצד הטוב ביותר, טיפול בכל בעיה קטנה שמתעוררת, שקט נפשי ושכנות טובה ללא עימותים מיותרים.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית