תשלום ועד בית, כספי ועד בית

יש לנו מיסי ועד בית אשר מסתכמים ב-70 ש"ח לחודש, כאשר מידי חודש או חודשיים לכל היותר ראש ועד הבית מבקשת תוספת לתשלום עבור תיקונים ושיפוצים אשר נראים לה. לייתר דיוק- ההוצאות בשוטף אמורות להיות 780 ש"ח לשנה (9,360 ש"ח מכל הדיירים בשנה) , בנוסף היא דורשת תוספת לסכום הזה של 1130 ש"ח. מכל דייר ( עוד 13,560 ש"ח מכל הדיירים יחדיו) – יותר מ 150% וזה רק לשנה. האם זה הגיוני? האם מותר לה לפי חוק?

אציין כי היא לא מקיימת כלל אסיפות וועד וכשאני מבקשת לראות לאן הולך כל הכסף היא לא מוכנה להשיב בטענה שקודם נשלם לה ורק אח"כ היא תתפנה להסביר לנו לאן הולך הכסף, שוב- האם מותר לה על פי חוק?

היא פנתה לעו"ד מטעם האגודה לתרבות הדיור שאיים עלי שאם תוך 7 ימים אני לא משלמת הוא מגיש תביעה, החזרתי לו תשובה בכתב.

את ההתכתבות הזאת עם העו"ד ועם האגודה היא תלתה לנו בחדר המדרגות, כנראה בכדי לסכסך ביני לבין השכנים- שוב האם גם זה מותר לה על פי חוק לעשות דבר כזה? שהרי הדיירים בבניין לא היו מכותבים באף מכתב.

שאלתי היא בעצם האם יש שחר לדבריה, האם יש לאותו עו"ד עילה נגדנו בבית משפט? שוב, אין לי בעיה לשלם אני רוצה לדעת לאן הולך הכסף.

שאלה אחרונה- היא דופקת בדלת מידי פעם וצועקת וצורחת, לא מדברת, לא מסבירה, מקללת ברוסית בעוד שאני ובעלי נשארים פעורי פה (הקלטנו אותה יותר מפעם). יש לנו תינוק קטן בבית והדבר מטריד עד מאוד. האם מותר לנו לגשת למשטרה בגין הטרדה?

תשובתו של מנהל הפורום:

1. לגבי תשלום ועד הבית – התשלום הוא חוק ואינו מותנה בכלום דהיינו חייבים לשלם למרות הויכוח עם הועד.

2. הדיירת חייבת להציג דוח על הוצאות ועד הבית לפחות פעם בשנה. אם היא בעייתית תחליפו אותה.

רוצים לקרוא עוד? פנו לפורום ניהול ועד בית של המוקד לדייר.

מחפשים חברה לניהול ועד בית? פנו למוקד לדייר.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית