במאי 2008 אושרה תקנה חדשה המאפשרת תכנון ובנייה של מרפסות שמש חופפות בשטח של 12 עד 14 מ"ר לדירה ולא כפי שהיה נהוג קודם לכן, כאשר היה ניתן להוסיף רק מרפסות מדורגות.

לדעת מרבית המומחים בענף הנדל"ן ערך הדירה עולה בעקבות בניית המרפסת בשיעור של 10-15%, והיא תימכר במהירות רבה יותר. מחיר בניית מרפסת ששטחה 12 מ"ר, נע בין 50 ל-60 אלף שקלים. המחיר כולל כבר את התכנון האדריכלי וההיתרים.

מרפסת שמש, חוץ מהעובדה שהיא משביחה את ערך הנכס, היא פינת חמד היכולה לשמש את הדיירים באופנים שונים ולשדרג את איכות החיים בצורה משמעותית. יש הגדלה של שטח הדירה, ניתן לעשות בה שימוש לצורכי פנאי, גננות, שטח אחסון נוסף, ובמידת הצורך ניתן אף לסגור אותה ולקבל חדר נוסף.

התועלת והערך של המרפסת מבחינה מעשית בשילוב עם השבחת ערך הדירה המשמעותי, ממריצה דיירים במקומות רבים לקדם יוזמה לבניית מרפסות. לרוב, הזמן הנדרש לבניית מרפסת הוא כ 4-6 חודשים מקבלת ההיתרים ובנוסף לכך נדרש רוב של כ-75% מן הדיירים בבניין לבניית מרפסת. במסגרת הפעילות של מנהלת התחדשות עירונית, חלק מהרשויות המקומיות מציעות מענקים והלוואות לדיירים בבניינים, שאינם זכאים לתמ"א 38, אך, מעוניינים לחדש את חזית הבניין ובהוספת מרפסות בתנאים נוחים.

בסקר שנערך לפני מספר שנים השיבו כ-73% מהנשאלים, כי הם מעדיפים מרפסות אחת מתחת לשנייה, הטענה הייתה, שהמרפסות המדורגות גורמות לחשיפה רבה מדי וחוסר פרטיות.

39% מהנשאלים השיבו שהיו מחפשים דרך לסגור את המרפסת, ואילו 61% השיבו שלא יסגרו את המרפסת וזאת, מפני שהערך המוסף של מרפסת פתוחה גבוה יותר מכל הבחינות.

כמו בכל תהליכי הבנייה והשיפוץ, חשוב להתקשר עם קבלן שיש לו ידע וניסיון, בכל הקשור לתהליך הוספת מרפסות בבניין. יש מיני דקויות, הן בשלב התכנון האדריכלי וההנדסי, הן בשלב ההיתרים (הרחבת מרפסות וניוד זכויות), וכמובן, לאחר מכן בכל שלבי הבנייה, שמצדיקים את תוספת המחיר לחברות וקבלנים שזו המומחיות הראשית שלהם. בנוסף, גם שיקולים לעניין שיטות הבנייה (מרפסת יצוקה, או תלויה) המשפיעים על משך הפרויקט ועלותו שכדאי להתחשב בהם. וכמובן, לא נרצה לרדת קומה למטה עם הקפה של הבוקר שנים אחרי הוספת המרפסות.

תהליך הוספת מרפסות אורך כ 4-6 חודשים, כאמור. העבודה מתבצעת באמצעות פיגומים חיצוניים. לרוב, ביצוע העבודה אינו מורגש כלל ואינו מפריע לשגרת היום-יום. רק בסוף תהליך הוספת המרפסות ועבודות הגמר, מתבצעות עבודות פתיחת הפתחים מתוך הדירות למרפסות החדשות והוא לוקח מספר ימים בודדים.

מרפסת שמש מוסיפה ערך לדירה, מקצרת את זמן המכירה, ומוסיפה לאיכות החיים של הדיירים בנכס, אין שום סיבה לדיירים להתלבט לגבי הוספת מרפסות. נו, אז למה אתם מחכים?

המוקד לדייר שיפוץ בניינים יכול לעזור לכם להוריד עלויות בתהליך שיפוץ הבניין!
לקבלת יעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות לחצו פה – שיפוץ בניינים או התקשרו עכשיו לטלפון  072-2222150

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית