פורום נדל"ן תכנון בניה, מידע לדייר, מעמד משפטי של דירה
לאחרונה פנו אלי ממנהל ההנדסה של עיריית תל אביב וביקשו לבקר בביתי הכנסתי אותם לביתי והם לא מדדו כלום אלא רק צילמו במצלמה את הדירה. לאחר מכן נאמר  לי כי הדירות בקומת הקרקע מיועדות לעסקים ולא למגורים. ידעתי אותם כי הדירה משמשת למגורים כמעט עשרים שנה ואני אישית מתגורר בה כשתים עשרה שנה בנוסף. לפני שנים באו מהעירייה מדדו, בדקו ואישרו שהדירה אכן משמשת למגורים ונקבעה ארנונה של מגורים. לפני כמה ימים נשלחה אלי הודעה שעלי לקבוע תור למסירת גרסה/עדות והבודק אמר לי כי אני מבצע עבירה על החוק. מדובר בדירת שתי חדרים בה אני מתגורר עם אשתי ושני ילדי. מה עלי לעשות ?

תשובתו של ישראל שטיין מנהל פורום נדל"ן- תכנון ובניה:

עליך לטלפן לגנזך של מהנדס העיר בעירך ולקבוע פגישה, הם יכינו את התיק עבורך ותוכל לעיין בכל המסמכים שבו. מה שאתה אמור לחפש זה את כל התרי הבנייה מבניית הבניין בו אתה מתגורר ועד היום. נסה להבין מה ביקשו בהיתר המקורי אפילו שהוא ישן מאד, חפש מכתבים ומסמכים בכתב הנוגעים למה שהותר לבנות בבניין. אחרי שתעיין במסמכים יהיה לך מושג מה מעמדך.
באופן עקרוני, שימוש חורג נחשב על פי הדין כעבירה נמשכת, לכן יכולה העירייה לטעון כי לכאורה הינך עובר על חוקי התכנון והבניה. העירייה רשאית להתיר שימוש חורג בנכס בכפוף לקיום ההליכים הקבועים לכך בחוק. כדי לפעול בדרך זו עליך לפנות לאדריכל המצוי היטב בנבכי עיריית תל אביב. ככל שהעירייה תממש את כוונתה לנקוט הליך משפטי מומלץ להסתייע בעורך דין.

רוצים לקרוא עוד? פנו לפורום נדל"ן- תכנון ובניה של פורטל בית משותף.

Call Now Buttonשירות אישי לועד בית