123-שיפוצים

'פורטל בית משותף' וה'המוקד לדייר' – המדיה המובילה והגדולה בישראל בסיוע לוועדי הבתים מביאה סטנדרט חדש לתחום שיפוצי הבניינים בארץ. אם אתם מרגישים שהבניין שלכם זקוק לשינוי או חידוש, או גם שיקום תחזוקתי, אנחנו הכתובת הנכונה. אחרי עשר שנים של פעילות מול הבניינים המשותפים ו-ועדי הבתים אנחנו בהחלט מבינים הרבה יותר טוב את הרגישות והצרכים ויש לנו את היכולת להעניק לכם את הפתרונות באופן האחראי והמקצועי ביותר!

שמי אלון ליבוב, מנכ"ל ומייסד חברת 'הומייד' – מקבוצת פורטל בית משותף. פעילותנו בענף הבניה והשיפוצים החלה בשנת 2015 כצורך לתת מענה לכשלים מבניים הקיימים בענף זה בארץ. מנסיוני למדתי לעומק את הכשלים בתחום הבניה יחד עם אחי זיו ליבוב, מהנדס בכיר בעל נסיון וותק בחברות בניה גדולות. אלינו הצטרף בן ציון נהמי, מפקח בניה בכיר בעל 18 שנות וותק בענף הבניה, מומחה בשדרוג ושימור מבנים וחבר הנהלת התאחדות קבלני השיפוצים בישראל.  המסר שלנו הוא סטנדרטים חדשים בכל תחום הבניה והדגש הוא איכות השירות ללקוח, כך חברנו לבית הספר למקצועות הבניה – מלט"ש (מכללה לטכנולוגיה שימושית), מכללה בפריסה ארצית בעלת וותק של 25 שנים, כאשר המסר העיקרי הוא שכל המגיע לעבוד באחד מאתרי השיפוץ של קבוצת 'סוגרים הכל לדירה', הוא מוכר על ידינו כתלמיד בית הספר ואנחנו יודעים מהן החזקות והחולשות שלו. כך, אנשי המקצוע הוותיקים מחדשים את ההון האנושי שלהם על ידי השתתפות בקורסי העשרה ייעודיים.

למה לעבוד אתנו?

  • אצלנו קבלני השיפוצים הם קבלנים רשומים בלבד, עם תעודות והכשרה מתאימה.
  • העבודה אצלנו היא תחת תו-תקן ארגון הקבלנים.
  • עבודה מסודרת וברורה משלב התכנון ועד לביצוע.
  • צוותי שיפוץ עם וותק של למעלה מ20 שנה.
  • פיקוח וליווי של מהנדס בכיר בכל תהליך השיפוץ.
  • קבלן שיפוצים מומלץ של תרבות הדיור

למידע נוסף על הפעילות שלנו לחצו כאן – שיפוץ בניינים

 

אפשרויות מימון הפרויקט

כאשר עולה הצורך בשיפוץ בבית משותף מתעוררת ישר בעיית מימון, שיפוץ בניינים לרוב עולים הרבה כסף ולא תמיד כל דיירי הבניין יכולים לעמוד בהוצאות אלו. שיפוץ בבית משותף מצריך אישור של רוב הדיירים ולעיתים אפילו כל הדיירים ובמידה ודייר מתנגד לשיפוץ יש קושי לחייב אותו לשלם עבור השיפוץ ולרוב הנושא מצריך התערבות משפטית שאינה רצויה ועלולה לעלות לכל הגורמים המעורבים הוצאות נוספות. כיום ישנן מספר אפשרויות מימון לצורך שיפוץ בניינים שיכולות להקל על דיירי הבניין ולעזור לוועד הבית במסע שכנוע הדיירים להסכים על השיפוץ.

שיפוץ בניינים בעזרת האגודה לתרבות הדיור

האגודה לתרבות הדיור מעניקה מספר מסלולי מענקים לשיפוץ בתים משותפים, ונותנת אפשרות לייעוץ חינם. מסלולי השיפוץ ניתנים לבניינים שנבנו לפני עשרים שנה ויותר וגובה המענק תלוי בגילו של הבניין. בניינים שאוכלסו עד 1969 תקבל כל דירה 1250 ש"ח לשיפוץ, בניינים שאוכלסו בין השנים 1970-1992 תקבל כל דירה 85 ₪. ישנם מספר מסלולי שיפוץ בניינים, שיפוץ כללי, שיפוץ חלקי ושיפוץ מוגבר לבניינים שמצבם גרוע וזקוקים בדחיפות לשיפוץ חיצוני. מענקים אלו יינתנו רק לבניינים החברים באגודה ארבע שנים ויותר.

שיפוץ בניינים ע"י הלוואה בנקאית וחברות עירוניותשיפוץ בניינים

קבלת הלוואה מהבנק לצורך שיפוצים היא אופציה נוספת. ישנם בנקים שמאפשרים לוועדי בתים לקבל הלוואה שמטרתה שיפוץ הבניין, מעיין משכנתא לשיפוץ הבניין. קבלת הלוואה כזו מצריכה משכון של הנכס ועמידה בתנאים של הבנק שלרוב נקבעים לפי שווי וערך הנכס. כמו הבנקים ישנן חברות עירוניות המאפשרות מתן הלוואה לוועדי ביתם לצורך שיפוץ הבניין, חברות אלו בעיקר מסייעות בהלוואת לשיפוץ חיצוני של הבניין ופחות אם מדובר בשיפוץ פנימי של חדר המדרגות או הלובי.

תמ"א 38

פרויקט תמ"א 38 מבוסס על אוסף של תקנות שבאות לקבוע את התקן של בניין שעמיד בפני רעידות אדמה, בעקבות זאת נמצאו בניינים רבים שנבנו לפני 1980 שאינו עומדים בתקנים אלו ויש צורך לשפצם ולהתקינם כך שיהיו עמידים מפני רעידות אדמה. בניינים שעומדים בקריטריונים ויכולים להשתתף בפרויקט יכולים בעצם לקבל שיפוץ של הבניין ללא השתתפות מימון של הדיירים. ישנם מספר מסלולים, אפשרות אחת היא פניה לחברה חיצונית שמממנת את השיפוץ ומקבלת בסופו את הדירות שנוספו לבניין. אפשרות שנייה היא לפנות לקבלן שיפוצים שכל הוצאות השיפוץ חלות עליו והוא מקבל את הדירות הנוספות בסיום השיפוצים. כך או כך דיירי הבניין מקבלים שיפוץ ללא הוצאות.