תקנון מצוי לבית משותף | תקנון מוסכם | ועד בית | דיירים | פורטל בית משותף

הוועד של הבניין רוצה לקדם את נושא פינוי בינוי בבניין או שיפוץ הבניין, ומעוניין להזמין קבלנים ועו"ד לסינון ראשוני כדי לבחור מתוכם עם מי רוצים להמשיך בתהליך. האם כדאי לבחור נציגות שתשמע את כל הקבלנים ועורכי דין השונים ותביא את ההצעות האטרקטיביות ביותר לפני כל הדיירים. האם יש צורך לכנס אסיפה ולערוך הצבעה, או שהוועד יכול להסתפק במודעה בה כתוב שמי שמעוניין להצטרף לנציגות צריך להודיע לוועד תוך 10ימים? והאם הנציגות צריכה להיות אחוז מסוים מהדיירים? אם מישהו לא מגיע לאסיפה שבה בוחרים את הנציגות, איך מתייחסים לזה. כמו כן, האם יש זכות לדייר מסוים להטיל וטו על דייר אחר שמעוניין להיות בנציגות?

תשובתו של עו"ד עופר שחל מנהל פורום משפטי לניהול ועד הבית בפורטל בית משותף:

 אין זה מסמכותו של הוועד ויש להביא זאת בפני האסיפה. זו גם המלצתי כי הליך כזה באים יתחיל באי שיתוף הדיירים ולא יהיה דיון פתוח יביא עליו מתנגדים רבים. למרות הסיכונים שיש בפרויקט כזה, שיתכן ולא יהיה לו רוב בקרב הדיירים, המלצתי היא להתחיל אותו כדיון פתוח כבר מההתחלה. אם ההתחלה אינה פתוחה ההמשך בוודאות יהיה רווי מתנגדים.

בנוגע לנציגות, נציגות היא בין 1 ל- 5 ללא קשר לגודל הבניין. כמו כן, מי שלא מגיע לאסיפה אליה זומן כחוק בוחר לא להשפיע ודעתו אינה נחשבת, אלא אם מסר ייפוי כוח לבעל דירה אחר. אם בזימון יש מנגנון של אסיפה נדחית הרי שהיא תתכנס בכל מניין ותקבל כל החלטה בהצבעה מתוך הנוכחים.

לגבי הטלת וטו, אין כמובן לאף דייר כל זכות להטיל וטו על דייר אחר, שכן, הרוב קובע, לא העריצות.

רוצים לקרוא עוד? פנו לפורום המשפטי לוועדי בתים של המוקד לדייר.

מחפשים חברה לניהול ועד בית? פנו למוקד לדייר.

שירות אישי לועד בית