אז מה עדיף לבד או עם שותפים?

מרבית האנשים המחפשים לשכור דירות שלא עם בן או בת הזוג, לרוב יהיו חיילים משוחררים או סטודנטים המתחילים את חייהם מחוץ לכותלי הבית החם. עריכה של תחשיב ראשוני שכולל את עלויות המחייה וההוצאות הקבועות והחד פעמיות תוכל לחסוך הפתעות בדרך וכן תפרט פרט ופרט הרלוונטי והמצריך התייחסות.

יתרונות

היתרון הכלכלי – הייתרון הבולט ביותר הוא כמובן הייתרון הכלכלי, אשר מאפשר לסטודנטים ולחיילים משוחררים אשר מחזיקים באופן יחסי מעט הון עצמי, להתגורר לבד ולקבל עצמאות, וכך לחסוך בהוצאות שוטפות של תשלום הדירה.

היתרון החברתי – העובדה כי נמצאים סביבכם אנשים/ חברים אשר מקלים את השהות מבחינה חברתית בבית ומונעים מצב של בדידות.

יתרון השיתופיות – החלוקה המשותפת במטלות הקבועות של הבית חוסכת זמן ומאמצים הנצרכים בשכירות פרטית של יחיד. כך למשל: עבודות הניקיון, הבישול, קניות ועוד.

חסרונות

שקט ופרטיות – במידה ואתם טיפוסים אשר אוהבים את השקט והפרטיות שלכם דיור משותף הוא בהחלט בעייתי מבחינתכם. בדיור משותף צריכה להתקיים התחשבות הדדית מתמדת, כך למשל במקרים של רעש\מוזיקה, זוגיות, למידה ובעיות קשב וריכוז בקרב סטודנטים וכו'…

מחייה משותפת – כידוע, לא כולנו תמיד מסתדרים האחד עם השני. במקרה של דיור משותף קיים צורך למצוא את עמק השווה גם במחייה עם סביבה בעלת תפיסות עולם שונות, והתנהלות אחרת, מצב שיכול להוביל לחיכוחים ולחוסר נוחות.

הצורך ההתחשבות בזולת- ברגע שאינכם גרים לבד צורך ההתחשבות בזולת היא הכרחי, ואינכם יכולים לעשות כרצונכם תמיד אפילו שזו דירה שלכם, כך לדוגמא: לשמוע מוזיקה גבוהה, להשאיר את הבית מלוכלך, ולהביא חברים בכל עת שתרצו וכ"ו.

הטיפים שלנו

דירות שותפים הן לרוב דירות סטודנטים או חיילים משוחררים אשר מחפשים לחסוך ככל הניתן בהוצאות, תוכלו להתעניין באתר מחסני הנמל של יפו המציעים מגוון רחב של רהיטים במחיר זול במיוחד, ובנוסף במספר מטבחים בעלויות נמוכות של 2,500 שקלים בפורטל שלנו פורטל אקרמן מטבחים Amitbachim.

מספר דברים שהיינו ממליצים לברר לפני – גידול בעלי חיים, עישון סיגריות והרגלי עישון, כלי נגינה ומוזיקה דבר העלול לגרום לא מעט חוסר נוחות במידה וזקוקים להתכונן לבחינה כסטודנט, והרגלי ניקיון שהרי בסך הכל לחלוק את אותה דירה עם אדם בעל הרגלי ניקיון אחרים משלכם יכול להיות בהחלט לא נוח.

בחנו ובדקו את תשתיות הבית – צנרת מים, בוילר, נקודות חשמל, סורגים ו'אבטחה' וכמובן זיפות הגג ונזילות למינם ודברים דומים – לא נרצה להיתקל בבעיות לאחר חתימת הסכם השכירות.

המאמר באדיבות פורטל אקרמן מטבחים.

שירות אישי לועד בית